+48 797 005 693 rejestracja@midasmed.pl

Piękny uśmiech to nie tylko sposób na zwiększenie poczucia pewności siebie, ale również świadectwo dbałości o własne zdrowie. Współczesna stomatologia proponuje wiele rozwiązań w zakresie dbania o jamę ustną. Jednym z nich jest higienizacja zębów. Czym dokładnie jest higienizacja jamy ustnej? Jakie ma cele i w jaki sposób jest przeprowadzana? Wyjaśniamy!

Higienizacja zębów – w jakim celu się ją przeprowadza

Regularna higienizacja zębów pomaga w zapobieganiu chorobom jamy ustnej, takim jak próchnica czy choroby przyzębia. Dodatkowo, dzięki pełnej higienizacji jamy ustnej, możemy cieszyć się białym uśmiechem, wolnym od kamienia nazębnego oraz płytki nazębnej. Każdy z nas marzy o zdrowym i promiennym uśmiechu. Wykonując profesjonalny zabieg higienizacji zębów w gabinecie dentystycznym, eliminujemy również trudno dostępne bakterie, które mogą być źródłem nieprzyjemnego zapachu z ust. Co więcej, regularne usuwanie kamienia nazębnego i dbałość o higienę jamy ustnej znacząco wpływa na nasze samopoczucie, dając pewność, że troszczymy się o swoje zdrowie w kompleksowy sposób.

Usuwanie kamienia nazębnego

Kamień nazębny to utwardzona płyta bakteryjna, która osadza się na powierzchni zębów. Długotrwała obecność kamienia może prowadzić do poważnych problemów z dziąsłami i zębami. Obecność kamienia nazębnego przyczynia się do podnoszenia dziąseł i zwiększania przestrzeni międzyzębowych, co zwiększa ryzyko powstawania próchnicy, a w skrajnych przypadkach powoduje ruchomość zębów. Zabieg higienizacji polega między innymi na mechanicznym usuwaniu osadu z kamienia nazębnego. Regularne usuwanie kamienia nazębnego w gabinecie dentystycznym, z pomocą specjalistycznych narzędzi, przeprowadza się także w celu poprawy estetyki uśmiechu.

Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów to zabieg mający na celu wygładzenie powierzchni zęba. Dzięki temu zęby stają się gładkie i trudniej o osadzenie się na nich bakterii. Zabieg gwarantuje przyjemne uczucie gładkości zębów. Co więcej, piaskowanie to również likwidacja nieestetycznych przebarwień powstałych na szkliwie. Procedura polega na użyciu specjalnego urządzenia, które wyrzuca pod ciśnieniem drobinki piasku, usuwając osady i przebarwienia. To idealny sposób na polerowanie zębów i przywrócenie im naturalnego blasku.

Lakierowanie zębów

Lakierowanie zębów to kolejny krok w procesie higienizacji jamy ustnej. Po dokładnym oczyszczeniu i wypolerowaniu zębów, na ich powierzchnię nakładany jest specjalny lakier. Jego głównym celem jest ochrona przed działaniem bakterii oraz wzmocnienie powierzchni zębów. Podobnie jak piaskowanie, również lakierowanie przeprowadza się w celu poprawy estetyki szkliwa, które staje się bardziej błyszczące.

Higienizacja jamy ustnej – etap fluoryzacji

Na koniec zabiegu higienizacji zębów przeprowadzana jest fluoryzacja. To proces, w którym na zęby nanoszony jest specjalny preparat zawierający fluor. Procedura ma na celu wzmocnić szkliwo zębów. Należy jednak unikać nadmiernej fluoryzacji zębów mogącej prowadzić do ich uszkodzenia. Dlatego tak ważne jest, aby higienizacją jamy ustnej, w tym fluoryzacją, zajmowała się zawsze wykwalifikowana higienistka dentystyczna.

Prawidłowa i regularna higienizacja jamy ustnej to klucz do zachowania zdrowych, mocnych i białych zębów na długie lata. Dbając o jamę ustną, nie tylko zabezpieczamy się przed potencjalnymi problemami zdrowotnymi, ale również zyskujemy pewność siebie płynącą z pięknego uśmiechu. Pamiętajmy, aby powierzać te zabiegi specjalistom, którzy zaopiekują się zębami z należytą starannością. Zachęcamy do skorzystania z usługi higienizacji zębów w naszym gabinecie.