+48 797 005 693 rejestracja@midasmed.pl

Implantologia

– Implanty zębowe –

Zabiegi Implantologia

Wszczepienie implantów zębowych to najlepsza metoda uzupełniania ubytków zębowych.

Implantologia Sosnowiec

Zakres usług

Implanty wytwarzane są z tytanu lub z tlenku cyrkonu, ze względu na ich trwałość oraz to, że są one tolerowane przez ludzki organizm.

Implanty zębów są używane nie tylko po to, aby zastąpić pojedynczy brak zęba, ale także jako fundament protezy lub mostu protetycznego. Implant zębowy jest wszczepiany w kości żuchwy lub szczęki, gdzie zastępuje on korzeń zęba

Dentysta Sosnowiec Stomatologia Midas Med Implantologia Sosnowiec
Implantologia Sosnowiec – przebieg usługi

W naszym gabinecie leczenie implantologiczne zaczyna się od wizyty konsultacyjnej. W celu sprawdzenia, czy u danego pacjenta implant może zostać wszczepiony, zostaje on skierowany na badanie CBCT szczęki/żuchwy, czyli tomografia wiązki stożkowej.

Jednym z warunków ,które decydują o tym czy leczenie implantologiczne może zostać skutecznie przeprowadzone, jest odpowiednia tkanka kostna w miejscu, w którym wszczepia się implant. Dzieki temu nasz specjalista może stwierdzić, czy kość szcżęki lub żuchwy pacjenta nadaje się do wszczpienia implantu.

Jeśli, jednak badanie wykaże, że kość pacjenta nie nadaje się do takiego zabiegu, nie oznacza to, że dla pacjenta leczenie implantologiczne nigdy nie będzie już dostępne.

W naszym gabinecie przeprowadzamy także zabieg augumentacji kości, czyli sterowaną regenerację kości, który pozwala na odbudowę kości szczęki/żuchwy.

Kolejnym etapem leczenia implantologicznego jest wszczepienie implantu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Następnie po tygodniu pacjent zgłasza się na wizytę kontrolną. Kolejnym etapem, który zwykle następuje po okresie od 3 miesięcy do pół roku od wszczepienia implantu, jest odsłonięcie implantu i umiejscowienie na nim śruby gojącej na okres około 14 dni. Śruba gojąca pozwala na kszałtowanie dziąsła, aby jego wygląd był naturalny dookoła przyszłej korony. Jest to ostatni zabieg, jeśli chodzi o część chirurgiczną.

Dalszym etapem jest praca protetyczna na implancie. Pobrane zostają wyciski z jamy ustnej pacjenta, a przed tym nasz specjalista odkręca śruby gojące i montuje do implantu transfery wyciskowe.

Ostatnim etapem jest oddanie pracy protetycznej – wykonanie korony ,czyli części naddziąsłowej implantu.

Nasze usługi

- stomatologiczne -