+48 797 005 693 rejestracja@midasmed.pl

Stomatologia zachowawcza

– profilaktyka –

Zabiegi Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to podstawowa gałąz stomatologii poświęcona profilaktyce próchnicy zębów oraz leczeniu powstałych ubytków.

Stomatologia zachowawcza

Zakres usług

W naszym gabinecie stomatologicznym oferujemy pełen zakres stomatologii zachowawczej. Bezbolesne leczenie zachowawcze to nasz znak rozpoznawczy.
Ważną rolę w profilaktyce jamy ustnej odgrywają regularne wizyty. W czasie kontroli na fotelu dentystycznym, nasi specjaliści badają stan uzębienia pacjenta.

Dentysta Sosnowiec Stomatologia Midas Med Stomatologia zachowawcza Sosnowiec
Stomatologia zachowawcza – zabiegi higienizacji

Ważnym elementem profilaktyki są zabiegi higienizacji czyli:

piaskowanie,

scalling 

fluoryzacja

Scalling

Scalling, czyli usunięcie kamienia nazębnego za pomocą specjalnych urządzeń. Kamień nazębny jest to zmineralizowana płytka nazębna. Powstawanie kamienia rozpoczyna się po kilkudziesięciu godzinach od osatniego mycia zębów.

Dlaczego powstawanie kamienia jest niekorzystne dla nas? Kamień nazębny powoduje demineralizację zębów i dziąseł. W kamieniu nazębnym znajduje się wiele bakterii, które prowadzą do powstawania próchnicy. Dodatkowo kamień może być przyczyną zapalenia dziąseł.

Piaskowanie

Piaskowanie  to standardowa procedura stomatologiczna, której celem jest usunięcie osadów nazębnych oraz przebarwień powstających na zębach.

Fluoryzacja

Fluoryzacja to zabieg, który wykonywany jest po dokładnym oczyszczeniu zębów. Na powierzchnię zębów nakładany jest specjalny preparat, w celu zapobiegania próchnicy.

Najważniejszym zadaniem stomatologii zachowawczej jest walka z próchnicą.

Czym w takim razie jest próchnica?
Próchnica jest wywoływana przez kwasy wytwarzane przez bakterie znajdujące się w płytce nazębnej, które stopniowo uszkadzają szkliwo, powodując powstawanie ubytków.
Regularne kontrole w naszym gabinecie, zabiegi higienizacji oraz przestrzeganie zaleceń naszych specjalistów pomogą Państwu na długi czas zatrzymać piękny uśmiech i zachować zdrową jamę ustną.

Nasze usługi

- stomatologiczne -