+48 797 005 693 rejestracja@midasmed.pl

Leczenie
kanałowe

– Endodoncja –

Zabiegi leczenie kanałowe (endodoncja)

Leczenie kanałowe (inaczej leczenie endodontyczne) – leczenie nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. W czasie zabiegu usuwa się chorobowo zmienioną miazgę zęba
z komory i kanałów zęba, zdezynfekowaniu ich i wypełnieniu odpowiednim materiałem.

Leczenie kanałowe – Sosnowiec

Zakres usług

Ważnym elementem udanego leczenia kanałowego jest
kontrola radiologiczna. W naszym gabinecie wykonujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem. Mikroskop stomatologiczny daje możliwość wglądu do wnętrza
komory zęba i kanałów.

Wykorzystanie endometru natomiast pozwala na dokładny pomiar głębokości kanału korzeniego zęba.

Leczenie kanałowe często wykonuje się przy głębokiej próchnicy, która sięga miazgi zęba. Tego typu leczenie zęba pozwala go uratować przed ekstrakcją.

Dentysta Sosnowiec Stomatologia Midas Med Leczenie kanałowe Sosnowiec
Leczenie kanałowe – przebieg leczenia:

W naszym gabinecie w Sosnowcu, leczenie kanałowe zaczynamy od wizyty konsultacyjnej, na której dzięki diagnostyce rentgenowskiej nasi specjaliści dokładnie określają stan zęba oraz kwalifikują do takiego leczenia.

Gdy ząb został zakwalifikowany do leczenia kanałowego, zaczyna się od otwarcia komory zęba i usunięcia martwej lub żywej miazgi. Oczywiście całość przebiega w znieczuleniu miejscowym.

Następnym krokiem jest opracowanie kanału lub kanałów korzeniowych. Przy użyciu specjalnych narzędzi z kanału korzeniowego usuwa się całkowicie miazgę kanałową oraz toksyny bakteryjne z kanalików zębinowych. Tak poszerzony kanał jest przygotowany do wypełnienia

Kolejnym krokiem jest osuszenie kanałów. Następnie przystępuje się do wypełnienia kanałów. Najczęściej używanym materiałem do wypełnienia kanałów jest gutaperka.

Końcowym etapem leczenia kanałowego jest wypełnienie zęba lub jego odbudowa materiałem, najczęściej materiałem kompozytowym.

Nasze usługi

- stomatologiczne -